Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 09/14/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Mattakeesett A 5:00p 7:00p DA, WM >Baseball (Grades 2-10)>Majors> Drea Game Mahoney    
Mattakeesett Big Diamond 5:00p 7:00p  >Baseball (Grades 2-10)>Babe Ruth> Kanya Game Kelley / Giese    
Mattakeesett C 5:00p 6:30p  >Baseball (Grades 2-10)>AAA Division> Debakker/Balasco/Reginni/Baker Practice    DB 
Mattakeesett D 5:30p 6:30p  >Baseball (Grades 2-10)>AA Division> Levy Practice    RL 
McPhillips Field (B) 5:00p 7:00p DF, EO >Baseball (Grades 2-10)>Majors> Cooley Game Campbell    
 Tue 09/15/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
, Mattakeesett D / E / Bat 4:00p 4:45p  >Baseball (Grades 2-10)>Babe Ruth> Duncan / Holloway Batting Practice    DD 
Mattakeesett Big Diamond 5:00p 7:00p  >Baseball (Grades 2-10)>Babe Ruth> Kanya Game Duncan / Holloway   KK 
Mattakeesett C 5:00p 6:00p  >Baseball (Grades 2-10)>AAA Division> Goldberg / Howe / Crowell Practice     
Mattakeesett D 5:00p 6:30p  >Baseball (Grades 2-10)>AA Division> Kelley Practice    SK 
Mattakeesett E 5:00p 6:00p  >Baseball (Grades 2-10)>AAA Division> Clements/Giacoia/LaPietra/Pace Practice    KD 
Mattakeesett Softball #1 5:00p 6:00p  >Softball >Grade 3/4> Grade 3/4 Practice    CL 
 Wed 09/16/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Mattakeesett A 5:00p 7:00p AP, TS >Baseball (Grades 2-10)>Majors> Cooley Game Mahoney    
Mattakeesett C 5:00p 7:00p DK, BK >Baseball (Grades 2-10)>AAA Division> Clements/Giacoia/LaPietra/Pace Game Goldberg / Howe / Crowell   BL 
Mattakeesett D 5:00p 7:00p MW, CV >Baseball (Grades 2-10)>AAA Division> Drea / Mahoney Game Debakker/Balasco/Reginni/Baker   KD 
McPhillips Field (B) 5:00p 7:00p  >Baseball (Grades 2-10)>Majors> Drea Game Campbell   KD 
 Fri 09/18/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Mattakeesett Big Diamond 5:00p 7:00p  >Baseball (Grades 2-10)>Babe Ruth> Kelley / Giese Game Duncan / Holloway    
5:15p 6:30p  >Baseball (Grades 2-10)>Babe Ruth> Kanya Practice  Second Practice  SK 
Mattakeesett C 5:00p 7:00p AB, JR >Baseball (Grades 2-10)>AAA Division> Goldberg / Howe / Crowell Game Debakker/Balasco/Reginni/Baker    
Mattakeesett D 5:30p 6:30p  >Baseball (Grades 2-10)>AA Division> Levy Practice    RL 
Mattakeesett E 5:00p 7:00p ZJ, NM >Baseball (Grades 2-10)>AAA Division> Clements/Giacoia/LaPietra/Pace Game Drea / Mahoney   KD 
Pembroke, Pembroke High School 4:30p 6:00p  >Softball >Grade 7/8/9> Grade 7/8/9 Practice    PM 
 Sat 09/19/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Mattakeesett A 9:00a 5:00p  >EBL/AAU> MDB Knights Game    JC 
Mattakeesett C 2:00p 3:30p  >Instructional & Single A> Team Levy/Grey Game Team O'Donnell/Earl/Barros   RL 
Mattakeesett D 2:00p 3:30p  >Instructional & Single A> Team Parker/Palmer/Kane/Devine Game Team Goldberg/deBakker   RL 
Mattakeesett E 9:00a 1:00p  >EBL/AAU> Atlantic Mariners Game    JC 
2:00p 3:30p  >Instructional & Single A> Team Mahoney/Driscoll Game Team Martino/Terwilliger/Rosario   RL 
Pembroke, Pembroke High School 9:30a 11:00a  >Softball >Grade 5/6> Grade 5/6 Practice    BB 
 Sun 09/20/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Carver, Carver HS 10:00a 12:00p  >Softball >Grade 7/8/9> Grade 7/8/9 Game Carver   PM 
Duxbury, Duxbury, Train Field  10:00a 12:00p  >Softball >Grade 3/4> Grade 3/4 Game Duxbury   CL 
Mattakeesett Big Diamond 2:00p 4:00p  TBD Game 4 For 4 Sweeney  JC 
5:30p 6:30p  >Baseball (Grades 2-10)>Babe Ruth> Kelley / Giese Practice    JC 
Mattakeesett C 4:00p 5:00p  >Baseball (Grades 2-10)>AAA Division> Goldberg / Howe / Crowell Practice    JC 
Mattakeesett D 4:30p 6:00p  >Baseball (Grades 2-10)>AA Division> Levy Game Kelley   SK 
McPhillips Field (B) 3:00p 4:00p  >Baseball (Grades 2-10)>Majors> Cooley Practice    JC 
Pembroke, Pembroke High School 10:00a 11:30a  >Softball >Grade 5/6> Grade 5/6 Game Halifax   BB