Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 10/19/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Mattakeesett C 4:45p 6:45p MW, DD >Baseball (Grades 2-10)>AAA Division> Clements/Giacoia/LaPietra/Pace AAA Semifinals Debakker/Balasco/Reginni/Baker   DS 
Mattakeesett D 5:30p 6:30p  >Baseball (Grades 2-10)>AA Division> Levy Practice    RL 
McPhillips Field (B) 4:30p 6:30p DB, RC >Baseball (Grades 2-10)>Majors> Campbell majors playoff Drea   DS 
 Tue 10/20/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Mattakeesett Big Diamond 4:00p 6:00p  >Baseball (Grades 2-10)>Babe Ruth> Kanya Game Kelley / Giese Now a playoff, play in game. Winner plays in Championship Friday   
Mattakeesett E 5:15p 6:15p  >Baseball (Grades 2-10)>AAA Division> Drea / Mahoney Practice    KD 
Mattakeesett Softball #1 5:00p 6:00p  >Softball >Grade 3/4> Grade 3/4 Practice    CL 
 Wed 10/21/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Mattakeesett C 4:45p 6:45p DK, ZJ >Baseball (Grades 2-10)>AAA Division> Drea / Mahoney AAA Semifinals Goldberg / Howe / Crowell   DS 
McPhillips Field (B) 5:30p 7:30p DA, AL >Baseball (Grades 2-10)>Majors> Cooley majors playoff Mahoney   DS 
 Fri 10/23/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Mattakeesett Big Diamond 4:00p 6:00p  >Baseball (Grades 2-10)>Babe Ruth> Duncan / Holloway Babe Ruth Fall Championship Kelley / Giese Babe Ruth Championship Game  JC 
Mattakeesett C 4:30p 6:30p DF, ZS >Baseball (Grades 2-10)>AAA Division> Drea / Mahoney AAA Championship Debakker/Balasco/Reginni/Baker   DS 
Mattakeesett E 5:15p 6:15p  >Baseball (Grades 2-10)>AA Division> Levy Practice    RL 
McPhillips Field (B) 6:00p 8:00p AS, CV >Baseball (Grades 2-10)>Majors> Drea majors championship Mahoney   DS 
Pembroke, Pembroke High School 4:00p 5:30p  >Softball >Grade 7/8/9> Grade 7/8/9 Practice    PM 
 Sat 10/24/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Mattakeesett Big Diamond 1:30p 6:00p  >EBL/AAU> Atlantic Mariners Game    JC 
Mattakeesett C 2:00p 4:00p  >Instructional & Single A> Team Martino/Terwilliger/Rosario Game Team Mahoney/Driscoll   RL 
Mattakeesett E 8:30a 1:00p  >EBL/AAU> Mizuno USA Game  Wiley  JC 
2:00p 4:00p  >Instructional & Single A> Team Goldberg/deBakker Game Team Parker/Palmer/Kane/Devine   RL 
McPhillips Field (B) 2:00p 4:00p  >Instructional & Single A> Team O'Donnell/Earl/Barros Game Team Levy/Grey   RL 
 Sun 10/25/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
HAlifax, Vaughan Playground 10:00a 11:30a  >Softball >Grade 5/6> Grade 5/6 Game Halifax Red   BB 
Marshfield, Marshfield Gov Winslow 10:00a 12:00p  >Softball >Grade 3/4> Grade 3/4 Game Marshfield Governor Winslow 2   CL 
McPhillips Field (B) 4:30p 6:30p  >Baseball (Grades 2-10)>AA Division> Levy Game Levy   RL 
Pembroke, Pembroke High School 10:00a 12:00p  >Softball >Grade 7/8/9> Grade 7/8/9 Game East Bridgewater   PM